Kaç Kişi Tinder’da Ne Yapıyor İstatistikleri

- 15 Ocak 2017

Tinder, günümüzün en popüler sosyalleşme ya da diğer adıyla çöpçatan uygulaması. Peki hiç merak ettiniz mi kimler kullanıyor bu uygulamayı ve neler yapıyorlar diye. İşte sizin için Tinder hakkında birkaç istatistik bilgi edindim ve derledim.

Tinder Ne Zaman Piyasaya Sürüldü

2012 yılında Tinder ilk defa piyasaya sürülmüştü. O günden beri Tinder kullanıcıları bitmek bilmeyen bir arayış içerisinde kimilerini beğendi kimileriniyse yüzüne bile bakmadan sola doğru sürükledi.

Kaç Kişi Tinder Kullanıyor

2015 yılında yapılan bir hesaplamaya göre uygulamayı üç yıl içinde tam 50 milyon insan kullanmaya başlamış. 196 farklı ülkede 38 farklı dilde hizmet veren Tinder’ın günümüzdeki tam kullanıcı sayısı açıklanmamış olsa da 50 milyonun üzerinde kullanıcısı olduğunu biliyoruz.

Ayrıca uygulama bugüne kadar 100 milyondan fazla defa indirilmiş ve şu anda her gün 10 milyon insan tarafından ziyaret ediliyormuş. Bu 10 milyon kullanıcı her gün 1,4 milyon kişiyi beğeniyor veya beğenmiyor yani Tinder terimiyle Swipe ediyor. Bu beğeniler her gün 26 milyon insanın da eşleşmesine vesile oluyor. Yani uygulamayı kullanan insanlar kadar o gün uygulamayı hiç açmamış olanları da beğenerek eşleşiyor.

Tinder’da Eşini Aldatanlar

Uygulama yalnızca güzel ve hayırlı işlere vesile olmuyor aynı zamanda kullanıcıların %12 gibi bir kısmı uygulamayı kullandıkları dönem içerisinde bir ilişkideler. Yani kullanıcıların neredeyse onda birlik bir kısmı eşini aldatıyor. Bu da kullanıcıların %3 gibi bir kısmının boşanmasına sebep olmuş. Yani Tinder kullanan kullanıcıların %3 kadar bir kısmı eşinden boşanmış.

Tinder Kullanıcıları Uygulamada Ne Kadar Vakit Harcıyor

Kimi kullanıcılar uygulamayı tüm gün kullanıyor veya kimileri sadece bakıp çıkıyor olabilir ama ortalamada bir kullanıcı her gün 35 dakikasını Tinder’da geçiriyor. Bu da aslında sadece aracı olarak görülen yani insanları tanıştırmaya yarayan bir uygulama için oldukça uzun bir süre. Görünen o ki herkes pekte aradığını bulabilmiş değil.

İstatistikler bu şekilde. Bu bilgiler aslında bize uygulamanın ne kadar iyi bir şekilde ve ne kadar da kötü bir şekilde kullanılabileceğini gösteriyor. Yani Tinder aslında doğru kullanıldığında oldukça faydalı bir uygulama.


Bir yanıt yazın