Instagram’a Nasıl Kayıt Olunur

- 13 Ocak 2017

Instagram’da henüz bir üyeliğiniz yoksa veya yeni bir tane daha oluşturmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Instagram’a üye olmanın iki farklı yolu bulunuyor. Bunlardan biri mevcut bir Facebook hesabı üzerinden üyelik oluşturmak. Diğeriyse sıfırdan yeni bir Instagram hesabı açmak.

Instagram’a Facebook ile Kayıt Olma

Bunun için mobil cihazınızdan önce Facebook hesabınıza giriş yapın veya bilgisayarınızdan Facebook adresine girerek oturum açın. Daha sonra cep telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın veya bilgisayarınızdan Instagram adresine girin.

Instagram’a girdikten sonra en üstte yer alan Facebook ile Giriş Yap butonuna basın. Bu buton sizi Facebook’a yönlendirerek onayınızı isteyecek. Onayla ilgili uyarıyı okuduktan sonra tamam diyerek işleme devam edin. Daha sonra Instagram kullanıcı adınızı belirlemeniz istenecek ve buraya yeni kullanıcı adınızı yazdıktan sonra işlem tamamlanmış olacak.

Not: Instagram’da daha önce Facebook hesabınızla bir üyelik oluşturduysanız daha fazlasını oluşturamazsınız.

Instagram’da Telefon Numarasıyla Üyelik Oluşturma

Facebook hesabınızla yeni bir Instagram hesabı oluşturmak istemiyorsanız öncelikle bir cep telefonu numarasına ihtiyacınız olacak. Ardından cep telefonunuzdaki Instagram uygulamasını çalıştırın veya bilgisayarınızdan Instagram adresine giriş yapın.

Instagram’ın anasayfasındaki Cep Telefonu Numarası veya E-posta, Tam Adın, Kullanıcı adı ve Şifre alanlarını eksiksiz doldurmalısınız. Bu alanları doldurduktan hemen sonra kaydol butonuna basarak Instagram’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Instagram’a telefon numarası yerine e-posta adresinizle üye olursanız ileride bir cep telefonu numarası girmeniz istenir.

Instagram’a Üye Olduktan Sonra

Instagram, üyeliğinizi oluşturduktan sonra üye olurken verdiğiniz cep telefonu numaranızla, e-posta adresinizle veya Facebook hesabınızla ilişkili olan herkesi hesabınızda listeleyecektir. Bu listeden dilediğiniz hesabı takip etmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca Instagram bir fotoğraf paylaşma uygulaması olduğu için sizi takip eden insanlarla fotoğraflarınızı paylaşmak için cep telefonunuzdan Instagram’ı kullanmalısınız. Cep telefonunuzdan Instagram’a giriş yaptıktan sonra ekranın alt orta kısmındaki kamera sembolüne tıkayarak fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda Instagram’ın kullanımıyla ilgili daha detaylı bilgilere yer verip uygulamanın püf noktalarından bahsedeceğim.

Instagram Kullanma Kılavuzu

  1. Instagram’a Nasıl Kayıt Olunur
  2. Instagram Nasıl Kullanılır

Bir cevap yazın