Facebook’ta Oyun Yayını Yapılabilecek

- 11 Ocak 2017

Facebook’un canlı yayın özelliği Facebook Live, NVIDIA’nın Shadowplay özelliğiyle birleşerek NVIDIA GeForce ekran kartı sahibi olanlara tıpkı Twitch’te olduğu gibi canlı oyun yayını yapma imkanı sunacak.

GeForce Experience 3.0’ın çalışma şeklini ve kullanımını birebir taşıyacak olan Facebook oyun yayını özelliği NVIDIA GeForce ekran kartı kullanmayanlar için geçerli değil. YouTube’un da geçtiğimiz yıl YouTube Gaming özelliğini duyurmasıyla bu sektörün daha fazla rağbet göreceği anlaşılıyor.

Facebook’un Oyun Sektöründeki Çalışmaları

Facebook daha önce de Blizzard ile benzer bir ortak çalışma içerisindeydi. Tüm bu çalışmalara ve girişimlere rağmen YouTube üzerinden klasik oyun yayını da hala oldukça popüler. Görünen o ki YouTube daha uzun bir süre oyuncular için önemli yayın noktalarından biri olmaya devam edecek.

Facebook üzerinden canlı oyun yayınının ne zaman tam olarak tüm kullanıcılara sunulacağı henüz belirli değil ancak Facebook’un ilerleyen süreçte oyun piyasasında daha aktif yer alacağına dair birçok duyum var. Yani buna benzer yeni özelliklere de hazır olun!


Bir yanıt yazın